Uwaga! Zmiana adresu firmy: Spółdzielców 8Ł, 72-006 Mierzyn

Drzwi zewnętrzne drewniane CAL, Barański

Drewniane drzwi zewnętrzne najczęściej wykonane są z drewna sosnowego lub dębowego. Konstrukcje  skrzydeł w takich drzwiach dzielimy na dwa rodzaje:

  • ramowo-płycinowa
  • płytowa

Budowa ramowo-płycinowa to tradycyjna, klasyczna  konstrukcja, w której ramiak skrzydła wykonany jest z drewna klejonego warstwowo naprzemiennie i pokryty grubym obłogiem, wypełnienie stanowi panel ze sklejki wodoodpornej i wkładu termoizolacyjnego, uzupełnieniem są pakiety szybowe lub kasetony ozdobne.

 

Konstrukcje płytową charakteryzuje powierzchnia płaska, drewniany ramiak skrzydła obłożony jest w całości płytami ze sklejki  wodoodpornej, pomiędzy którymi znajduje się wkład termoizolacyjny. Zaletą takiej budowy jest uzyskanie jednolitej grubości skrzydła na całej powierzchni  skrzydła przez co cechuje się bardzo dobrą termoizolacyjnością. Wychodząc ku wymogom współczesnego designu wszelkiego frezowania, aplikacje ze stali nierdzewnej, jak i efektywne przeszklenia czynią te drzwi wyjątkowymi i dopasowanymi do osobistego gustu.

 

Drewniane drzwi zewnętrzne wykończone są ekologicznymi lakierami transparentnymi  lub kryjącymi  z palety RAL, wielowarstwowy system lakierowania gwarantuje wieloletnie zabezpieczenie drzwi przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi równocześnie zapewniając estetyczny wygląd na lata.